• 0 212 213 26 95

Neden Tahkim Ofisi

 

Değerli Dostlar;

“Tahkim Ofisi” adı altında şirketimiz “World Danışmanlık, Organizasyon ve Tanıtım Hizmetleri Anonim Şirketi” faaliyetine başlamıştır.

Son dönemlerde yargıda alternatif çözüm yolları arayışı hızla artmıştır. Yargı yolunun pahalı oluşu, uzun sürmesi, etkisiz oluşu, zaman, emek ve para kaybına neden olması, ticari sırları koruyamaması ve güvenilirliğinin tartışılır hale gelmesi gibi nedenler bu yönelişin gerekçelerinden bazılarıdır.

Bu nedenlerle, şirketimizce uzun süren çalışmalar sonucunda, ticari uyuşmazlıklar için, (arabuluculuk+sulh+tahkim) alternatif çözüm yollarının birleşmesinden mükemmel bir organizasyon ve tanıtım faaliyeti ortaya çıkarılmış, sistemin alt yapısı tamamlanmıştır.  

Ayrıca, T.C. Adalet Bakanlığı listesine yazılmış resmi arabuluculara yer, personel, malzeme gibi her türlü lojistik destek sağlanacağı gibi; sisteme dahil olan tarafların çalışanlarına, “arabuluculuk kurumu” ile ilgili olarak ücretsiz lojistik destek sağlanacaktır. Ofis bünyesinde hiç bir arabulucu bulunmamaktadır. Taraflar arabulucularını kendileri seçeceklerdir. İsteyen bütün arabulucular Ofis'in salonlarını ücretsiz olarak kullanabilirler. 

Tahkim yargılamasında da;

Çoğunluğu emekli hakimler, profesörler, doçentler gibi akademisyenlerden oluşan “hukukçu hakemler”, Mesleğinde üst derece başarılar sağlamış mühendis, finans uzmanı, bankacı, mali müşavir gibi “mesleki hakemler”,

Bizler için daha da güzeli, gönüllü olarak hizmet verecek olan, ülkemizin en önemli ve tanınmış iş adamlarından oluşan “dostane çözüm hakemleri”,

Olmak üzere üç çeşit hakem grubu oluşturulmuş, daha bugünden sayıları 300 kişiye ulaşmıştır. Tahkim yargılamasında görev alacak olan bu hakemlerimize de, aynı şekilde yer, personel, malzeme gibi her türlü lojistik destek sağlanacaktır.

İstanbul’un merkezi Mecidiyeköy’de metro ve metrobüs durağına yürüme 10 dakika mesafede, müstakil otoparkı ile, 400 m2 çalışma alanı “alternatif çözümün” hizmetine hazırdır.  

“tahkimofisi.com” internet sitesinde ihtiyacınız olan tüm bilgiyi bulacaksınız.

Sisteme katılmak için tek yapmanız gereken, bundan sonra yapacağınız sözleşmelerin yanında, internet sitesinde örneği yer alan, 300 bin lira değere kadar olan sözleşmelerde  “tek hakem tahkim sözleşmesini”, 300 bin lira değerin üzerindeki sözleşmelerde ise “üç hakem tahkim sözleşmesini”   imza altına almanız ve sadece tahkim sözleşmesinin bir örneğini Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine göndermenizdir.

Tahkim yargılaması ile ilgili her türlü konuda, derhal Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. e-posta adresine  müracaat ederek, ya da internet sitesindeki formu doldurarak, yönlendirilecek arkadaşın sizinle irtibata geçmesini bekleyebilirsiniz.

Saygılarımızla….

Yönetim Kurulu Başkanı

Av. Turan Karakaş
 

Fotoğraf Galerisi

Hakem/Arabulucu Müracaat

  Mail is not sent.   Your email has been sent.

Müracaat Edin Biz Sizi Arayalım

  Mail is not sent.   Your email has been sent.
Yukarı