• 0 212 213 26 95

Tahkim Şartı

Bu sözleşmenin tarafları, bu sözleşmeden (ve/veya) bu sözleşmenin uygulaması sırasında, sözleşme (ve/veya) sözleşme dışı (haksız fiil, sebepsiz zenginleşme, vekâletsiz iş görme, haksız rekabet, marka ihlali gibi) bir hukuki ilişkinden doğmuş veya doğabilecek uyuşmazlıkların tamamının çözümünü hakeme bırakılması, yani tahkim yoluyla çözülmesi hususunda anlaşmışlardır.

Ayrıca taraflar;

Hakemin (ve/veya acil durum hakeminin) seçimini (World Danışmanlık, Organizasyon ve Tanıtım Hizmetleri Anonim Şirketi Yönetim Kuruluna) (“World A.Ş”) bıraktıkları hususunda, Aksi kararlaştırılmadıkça;

Tahkim yerinin “İstanbul”,

Tahkim dilinin “Türkçe”,

Hakem sayısının “1(bir)” olduğu,

Her hangi bir şekilde “World A.Ş” tarafından hakem seçilememesi durumunda, hakemin

HMK.nun 416 vd maddeleri uyarınca seçilmesi hususlarında,

Hakemin karar verirken hakkaniyet ve nesafet kurallarına göre veya dostane çözüm yoluyla karar verebilmesi için hakemi açıkça yetkilendirdikleri,

Her türlü tebligatın hakemin takdirine göre hakem tarafından görevlendirilen kişi veya kargo veya varsa tarafların sözleşmedeki elektronik posta adreslerine yapılması hususlarında anlaşmışlardır.

 

NOT:

ORGANİZASYON İÇİN SÖZLEŞME DEĞERİNE GÖRE BAŞTAN ÖDENECEK ÜCRETLENDİRME TABLOSU:

(DİKKAT! BAŞTAN SÖZLEŞME ÜCRETİ ÖDENMEDİĞİ DURUMLARDA, YARGILAMA BAŞLAMADAN AVANS OLARAK;

istac.org.tr internet sitesi üzerinde yer alan “hesaplayıcıya” göre hesaplanan ücret yatırılacaktır. Artan ücret iade edilecektir)

BU NEDENLE EKONOMİK YARGILAMA İÇİN, LÜTFEN BAŞTAN SÖZLEŞME BİLGİLERİNİZİ Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine gönderiniz.

 

SÖZLEŞME DEĞERİ

ÜCRET

0-100 BİN LİRA

100 TL

100 BİN-5 MİLYON LİRA

BİNDE 2

5 MİLYON LİRA VE ÜZERİ

SÖZLEŞMEDE DEĞER YOKSA

 

10.000 TL

1.000 TL 

 

Fotoğraf Galerisi

Hakem/Arabulucu Müracaat

  Mail is not sent.   Your email has been sent.

Müracaat Edin Biz Sizi Arayalım

  Mail is not sent.   Your email has been sent.
Yukarı